انواع دستگاه تصفیه آب خانگی و نکات مهم در خرید و استفاده آن ، در این مقاله قصد داریم در رابطه با انواع دستگاه تصفیه آب خانگی را برایتان شرح دهیم و کیفیتی که آب های داخل لوله کشی های شهری وجود دارند بسیار پایین است . 

چون مواد ، املاح و آلودگی هایی همانند : فلزات سنگین ، زنگ لوله ، کلر، نیترات ، شن ، ماسه و … در این لوله کشی ها موجود است . اگر این آب ها به شکل طولانی مدت مصرف شوند سبب بروز بیماری می شوند . اما راه حلی نیز برای جلوگیری از ورود این آلودگی ها به آب هایی که مورد مصرف می باشند هست و آن هم به کارگیری از دستگاه های تصفیه آب است . نکته مهم درباره ی این دستگاه ها این می باشد که در حین خرید باید به نوع آن ها و کاربردی که دارند دقت نمود ، چون حتما همه آن ها کار را درست و از روی اصول انجام نمی دهند .
در ادامه نکته های مهمی در قالب راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی به شما را توزیع می نماییم . حین خرید دستگاه های تصفیه آب الزامی است که مواردی را در نظر داشته باشید : مثلا به اندازه آبی که قرار است مصرف کنید . سعی کنید مناسب با همان اندازه آب مصرفی ، دستگاه خود را انتخاب کنید . علائم های آبی که سالم نیست به این شکل است : مزه ی بد ، بوی بد ، رسوب سماور، به کارگیری از آب های زیرزمینی ، رسوب کلر و وسایل آبی . توجه داشته باشید که همیشه نمی شود آب ناسالم را از روی رنگ و بوی آن شناخت ، زیرا که آلاینده هایی در آب موجود هستند که با چشم قابل دید نیستند و اصلا طعم ، رنگ یا بوی خاصی را دارا نمی باشند .
عامل های تاثیر گذار بسیار زیادی در راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی که در انتخاب این دستگاه موثر است موجود می باشد . در مواقعی که منبع آب مصرفی شما چاه ، رودخانه و مثل این ها باشد ، دستگاهی که برای این کار به کار برده می شود باید دارای فیلترهای مناسب و سیستم تصفیه قوی نسبت به دستگاه های خانگی باشد . چون دستگاه های ویژه این مدل آب مصرفی قابلیت بهتری برای تصفیه آب دارند . برای همین ، دستگاه تصفیه آب خانگی صنعتی و نیمه صنعتی خیلی مناسب هستند که البته قیمت بالایی را دارا هستند . دستگاه هایی که برای آب لوله کشی برای استفاده قرار می گیرند با دستگاه های تصفیه آب شهری فرق دارند . چون اندازه سم هایی که در آب لوله کشی موجود است کم تر از آب چاه ها و رودخانه ها است . به همین دلیل دستگاهی موجود می باشد که تحت عنوان فیلتراسیون که برای آب های با سختی پایین تر بسیار برای استفاده هستند . این دستگاه ها برای آب هایی که سبب رسوب در سماور می شوند و از سختی بالایی را دارا هستند ، کاربرد به خصوصی را ندارد .