جک هیدرولیک صنعتی چگونه کار می کند؟

جک هیدرولیک صنعتی چگونه کار می کند؟، وقتی صحبت از جک هیدرولیک می‎شود، اولین چیزی که به ذهن خطور می‌کند، پنچری لاستیک ماشین است. حتما می‌دانید چرا. چون برای پنچری‌گیری لازم است اتومبیل به سمت بالا هدایت شود تا زمینه برای تعویض تایر امکان‌پذیر باشد. با استفاده از آنها می‎توانید به راحتی خودرویی به وزن سه تن را بلند کرده و تعمیرات لازم را انجام دهید. این نوع جک‌ها تحت عنوان جک‌های روغنی نیز شناخته شده‌اند. در واقع باید گفت از انواع جک هیدرولیکی برای بالا بردن و نگه داشتن اجسام سنگین استفاده می‌شود. آنها در صنایع بزرگ و کوچک کاربرد داشته و نبودشان باعث بروز مشکلات جدی خواهد شد. اما هیدرولیک چیست و چگونه از آن در ساختار جک استفاده می‎شود؟

ادامه مطلب: جک هیدرولیک صنعتی چگونه کار می کند؟

آشنایی با ترکمترهای بادی، هیدرولیک و برقی یا شارژی

آشنایی با ترکمترهای بادی، هیدرولیک و برقی یا شارژی، در این مقاله قصد داریم به بررسی ترکمترهای بادی، هیدرولیک و برقی یا شارژی بپردازیم. با ما همراه باشید.

ادامه مطلب: آشنایی با ترکمترهای بادی، هیدرولیک و برقی یا شارژی

آموزش نحوه کار با گشتاورسنج و نحوه مراقبت صحیح از آن

آموزش نحوه کار با گشتاورسنج و نحوه مراقبت صحیح از آن، به ابزار یا آچاری که برای بستن پیچ و مهره ها با میزان مشخصی از گشتاور بکار گرفته می شود آچار ترکمتر ، گشتاور سنج یا تورک رنچ (torque wrench) می گویند و یکی از ابزارهای بسیار لازم و ضروری در صنایع خودروسازی ، کشتی سازی و کلیه صنایع ساختمانی و عمرانی می باشد که در سایزهای مختلف و اندازه های گوناگون و با بازه های گشتاور متفاوت مورد استفاده قرار می گیرد. در این مقاله قصد داریم شما را با نحوه کار و مراقبت از این دستگاه آشنا کنیم.

ادامه مطلب: آموزش نحوه کار با گشتاورسنج و نحوه مراقبت صحیح از آن

آشنایی با ترکمترهای شاهینی، ساعتی، تقه ایی، کرنومتری، دیجیتال و جغجغه ای
آشنایی با ترکمترهای شاهینی، ساعتی، تقه ایی، کرنومتری، دیجیتال و جغجغه ای، ترکمتر ها نیز مانند سایر ابزارهای اندازه گیری دارای انواع مختلفی می باشند که به طور مختصر به توضیح هر یک از انواع آنان می پردازیم.

ادامه مطلب: آشنایی با ترکمترهای شاهینی، ساعتی، تقه ایی، کرنومتری، دیجیتال و جغجغه ای

ترکمتر یا گشتاورسنج چیست و چه مزایا و کاربردهایی دارد

ترکمتر یا گشتاورسنج چیست و چه مزایا و کاربردهایی دارد، به منظور اندازه گیری گشتاور سیستمهای دوار یا گردنده از قبیل موتور، گیربکس یا حتی درب بطری نوشابه و در کل برای مواردی که اندازه گیری نیروی وارد بر محور جسم دوار نیاز است، از گشتاور سنج یا ترکمتر استفاده میشود. به عنوان نمونه اگر درب بطری نوشابه با گشتاور بیش از استاندارد بسته شود، باید با ابزار گشتاور سنج یا ترکمتر باز شود چرا که در کارخانه به گونه تنظیم شده که قابل باز شدن با دست نیست.

ادامه مطلب: ترکمتر یا گشتاورسنج چیست و چه مزایا و کاربردهایی دارد