آشنایی با سبک هوگه، سبکی در طراحی دکوراسیون داخلی

آشنایی با سبک هوگه، سبکی در طراحی دکوراسیون داخلی، هوگه کلمه ای دانمارکی به معنای حالتی از آرامش، آسایش و راحتی است که باعث احساس رضایت و رفاه می شود. دانمارکی ها برای رهایی از احساس افسردگی ناشی از آب و هوای سرد، تاریک و کسالت آور این سبک را ایجاد کرده اند. هوگه که به عنوان یک سبک زندگی نیز می باشد به معنای آگاهی و لذت بردن از خوشی های کوچک و لحظه حال است. تعریف دیگر هوگه به معنای هنر ایجاد صمیمیت در خانه، با خود، دوستان و خانواده است. از هوگه به عنوان یک احساس نیز یاد می شود. برای تعریف هوگه کلمه ی خاصی وجود ندارد. اما از چند کلمه برای توصیف آن می توان استفاده کرد مانند آرامش، رضایت، امنیت سادگی، شادی.

ادامه مطلب: آشنایی با سبک هوگه، سبکی در طراحی دکوراسیون داخلی

نقطه کانونی (فوکال پوینت) در چیدمان منزل به چه معناست

نقطه کانونی (فوکال پوینت) در چیدمان منزل به چه معناست، معماران هنگام طراحی پلان خانه ها نقطه فوکال پوینت و یا کانونی را در نظر گرفته و طبق آن طراحی می کنند. وقتی وارد یک فضا می شویم اولین چیزی که توجه ما را به آن جلب می کند نقاط کانونی آن فضا می باشد. با توجه به سلیقه افراد نقطه کانونی متفاوت بوده، ماننده استفاده از یک تابلوی اثر هنری و یا استفاده از کاشی و یا تابلو های بزرگ بر روی دیوار. به طور معمول نقطه کانونی رو به روی ورودی اصلی در هر فضایی قرار دارد. که هر شخصی با ورود به آن فضا جذب آن می شود که این باعث ایجاد حس نظم و جلوگیری از سردرگمی در خانه می شود و در واقع هویت فضای شما به راحتی به آن شخص انتقال پیدا می کند.

ادامه مطلب: نقطه کانونی (فوکال پوینت) در چیدمان منزل به چه معناست

سبک جپندی در طراحی داخلی چیست و چگونه می توانیم خانه خود را با این سبک طراحی و تزئین کنیم

سبک جپندی در طراحی داخلی چیست و چگونه می توانیم خانه خود را با این سبک طراحی و تزئین کنیم، جپندی یکی از ترند های طراحی داخلی است که به طراحی مینیمال و کاربردی در عین راحتی و سادگی می پردازد. برخی معتقدند حدود ۱۶۰ سال پیش که مرز های ژاپن پس از ۲۲۰ سال باز شد، با سفر طراحان دانمارکی به ژاپن شروع شد. سبک جپندی ترکیبی از فرهنگ ژاپن و کشور های حوزه اسکاندیناوی مثل سوئد، نروژ و دانمارک است. در واقع سبک جپندی الهام گرفته از دو مفهوم هوگه ی دانمارکی و وابی سابی ژاپنی است. در این سبک تمرکز روی مینیمالیسم، راحتی و زیبایی، لوازم با کیفیت و پرهیز از لوازم اضافی است زیرا جپندی سبکی پایدار و دوستدار محیط زیست می باشد.

ادامه مطلب: سبک جپندی در طراحی داخلی چیست و چگونه می توانیم خانه خود را با این سبک طراحی و تزئین کنیم

دیوار شاخص (Accent wall) در طراحی و چیدمان وسایل منزل به چه معناست

دیوار شاخص (Accent wall) در طراحی و چیدمان وسایل منزل به چه معناست، طراحی دیوار نقشی اساسی در تعیین ظاهر و احساس خانه دارد. در چیدمان خانه برای ایجاد تنوع در فضا یک دیوار را به عنوان دیوار شاخص (accent wall) انتخاب می کنند. دیوار شاخص معمولا برای از بین بردن الگوی ایجاد شده توسط دیوار های دیگر در نظر گرفته میشود. هدف از این کار برجسته سازی فضا و یا قاب بندی برخی عناصر تزیینی مانند تابلو های نقاشی می باشد. این دیوار های شاخص می توانند در همه جای خانه مثل پذیرایی و یا حتی اتاق خواب نیز باشد.

ادامه مطلب: دیوار شاخص (Accent wall) در طراحی و چیدمان وسایل منزل به چه معناست

آشنایی با سبک معماری و طراحی آوانگارد (هنجار شکنی)

آشنایی با سبک معماری و طراحی آوانگارد (هنجار شکنی)، معماری آوانگارد معماری نو آورانه و بنیادی است. تعداد زیادی از معماران از گذشته تاکنون در این سبک فعالیت داشته اند به ویژه سبک مدرنیسم در آوانگارد. در گذشته آوانگارد به معنای راهپیمایی ارتش بوده و برای توصیف بخشی از ارتش که در حال پیشروی در میدان نبردبودند استفاده شده است. با ما همراه باشید تا شما را بیشتر با این سبک از معماری آشنا کنیم.

ادامه مطلب: آشنایی با سبک معماری و طراحی آوانگارد (هنجار شکنی)