امنيت با حفاظ شاخ گوزني
امنيت با حفاظ شاخ گوزني

افزایش امنیت اماکن در برابر سرقت با محافظ شاخ گوزنی  امكان پذير است.

امنيت با حفاظ شاخ گوزني

امنيت با حفاظ شاخ گوزني

امنیت اماکن در برابر سرقت با حافظ شاخ گوزنی تامین است. علت اصلی استفاده از آن و نصب آن ها بر روی دیوار منازل مسکونی، باغ و باغچه ها جلوگیری کردن از سرقت و محافظت از اموال و دارایی های صاحب ملک از حمله دزد ها می باشد. نوک تیز شاخه های نرده ، مانند سرنیزه عمل می کند. نرده شاخ گوزنی به دلیل تعداد بالای شاخه های نوک تیز، مانند دژی نفوذ ناپذیر است. به نحوی که عبور از آن ها بسیار سخت و ناممکن است.

هر کسی که قصد عبور از روی دیوار ساختمانی را داشته باشد با دیدن این حفاظ ها پا پس کشیده و قطعاً پشیمان می شود. البته ناگفته نماند کسانی که حافظ شاخ گوزنی را دست کم گرفته و اقدام به عبور از آن کنند، قطعاً دچار صدمات مختلفی اعم شکستگی‌ اعضای بدن و امثالهم می شوند. چرا که بارها این اتفاق افتاده و مزایای نصب نرده شاخ گوزنی سارقین را از کرده خود پشیمان کرده است.

جالب است بدانید وقتی از زمین به حفاظِ بالای دیوار نگاه کنید شاید آن چنان بلند به نظر نرسد. ولی پیچیدگی های آن باعث ایجاد خطای دید شود و بلندی و پهنای حفاظ را به صورت دقیق نشان ندهد، اما اگر بالای دیوار بروید نفوذ ناپذیری آن را به وضوح متوجه خواهید شد. این نرده ها می توانند امنیت درب های ویلایی را نیز دو چندان نمایند.

البته این حفاظ در برابر افرادی که قصد نفوذ غیر قانونی با شاه کلید مخصوص را دارند، کم تاثیر است. پس هر کسی که می خواهد امنیت ساختمانی را صد در صد تامین کند باید در کنار حفاظ شاخ گوزنی از محصولات دیگری نظیر دوربین مداربسته، دزدگیر و … هم استفاده کند.

رعایت اصول ایمنی در هنگام نصب حفاظ شاخ گوزنی

رعایت اصول ایمنی در هنگام نصب حفاظ شاخ گوزنی بسیار مهم است. نصب آن به قدری حساس است که باید توسط افراد متخصص و با رعایت تمام اصول ایمنی انجام شود. اگر در رعایت اصول و استاندارد های نصب و عمل به نکات ایمنی سهل انگاری کنید نه تنها ممکن است حین نصب اتفاقات جبران نا پذیری بیفتد. بلکه حتی اگر فرایند نصب تمام شود امکان بروز خسارت پس از نصب هم دور از انتظار نیست. دستکش، کفش و کلاه ایمنی، عینک جوشکاری، کمربند های مخصوص برای کار در ارتفاع و … تنها چند مورد از ابزار و تجهیزاتی هستند که جهت حفظ امنیت باید در نصب نرده شاخ گوزنی مورد استفاده قرار بگیرند.

یکی دیگر از نکات مهمی که در نصب و استفاده از حفاظ شاخ گوزنی باید رعایت شود، فاصله آن از کابل های برق می باشد. از آن جا که حفاظ ها بر روی دیوار نصب میشوند فاصله نزدیکی با کابل های برق دارند، به همین دلیل اگر سیم برق لخت باشد در صورت برخورد سیم با حفاظ باعث برقراری جریان برق شده و ممکن است اتفاقات خطرناکی رخ دهد.