no-img
پاور پلن

مصرف برق 8 مرداد 96 در ایران 80 میلیونی معادل ایران 107 میلیونی بود


پاور پلن

ادامه مطلب

TXT
مصرف برق ۸ مرداد ۹۶ در ایران ۸۰ میلیونی معادل ایران ۱۰۷ میلیونی بود
txt
مرداد ۲۰, ۱۳۹۶

مصرف برق ۸ مرداد ۹۶ در ایران ۸۰ میلیونی معادل ایران ۱۰۷ میلیونی بود


مصرف برق ۸ مرداد ۹۶  در ایران ۸۰ میلیونی معادل ایران ۱۰۷ میلیونی بود

پیک مصرف برق در مدت مشابه سال گذشته ۴۹ هزار مگاوات بوده که با این حساب می‌توان گفت: پیک مصرف برق ۴ هزار مگاوات نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

این میزان افزایش به تنهایی بیش از کل مصرف کشور آذربایجان است.

این گزارش می‌افزاید، در روز یکشنبه ۸ مردادماه جاری پیک مصرف برق با ثبت بالاترین میزان مصرف در تاریخ صنعت برق کشور به ۵۵ هزار و ۴۴۲ مگاوات رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۱۲ هزار و ۵۰۰ مگاوات افزایش داشت.

بر این اساس در روز ۸ مردادماه کشور حدود۱ .۲ برابر ارمنستان و آذربایجان تنها رشد مصرف برق را تجربه کرد، به عبارت دیگر، ما در این روز تقریباً به اندازه ۲۷ میلیون نفر (با احتساب مجموع جمعیت ارمنستان و آذربایجان)، اضافه بر جمعیت کنونی کشورمان برق مصرف کردیم.

قابل تأمل اینکه در این روز مصرف برق صنایع نیز افزایش چندانی نداشته و به همین خاطر می‌توان گفت: عمده مصرف در بخش غیر مولد کشور بوده است.

به گواه تحلیل کارشناسان صنعت برق، چنین رشدی بیش از آنکه حرکت دهنده کشور به سمت رشد و توسعه باشد باعث می‌شود تا صنایع تقریباً رشد یافته‌ای، چون صنعت برق که در طول سالیان متمادی نیز شکل گرفته و به بلوغ رسیده اند، دچار مشکلات عدیده‌ای بشوند.

بنابراین تنها راهکار اساسی برای مواجه با چنین امری به نظر می‌رسد مدیریت مصرف برق در این روزهای گرم تابستانی باشد، روزهایی که به مراتب برای هموطنان جنوب کشور گرمتر خواهد بود و بالطبع نیاز به خدمات برق بسیار و واجب تر.

منبع : برق نیوزموضوعات :
اخبار

دیدگاه ها


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *