نکات نگهداری سگ در تابستان
نکات نگهداری سگ در تابستان

نکات نگهداری سگ در تابستان، برای اینکه سگ ها بتوانند زندگی راحت و شادابی در فصل تابستان داشته باشند شما نیاز دارید که یک سری نکات و مواردی را در مورد آنها رعایت کنید و به یک سری از مطالب توجه کنید. در این مقاله ما می خواهیم به شما آموزش دهیم چه نکاتی را رعایت کنیم که سگ ما بتواند در تابستان راحت باشد و دچار مشکل و گرمازدگی نشود. با ما همراه باشید.

سگ خود را خنک نگه دارید

سگها مثل ما عرق نمی کنند. آنها به جای تعریق در بدن خود مانند انسان، از طریق پنجه های خود عرق می کنند و برای آزاد کردن گرما، نفس نفس می زنند. دسترسی سگها به سایه و روشی برای خنک شدن مثل استخر پر از آب یا یخ به عنوان راهی عالی برای سگهایتان برای لذت بردن از فضای باز در ماههای گرم است. در هوای گرم آنها را از نزدیک تحت نظر داشته باشید و اگر بیش از حد نفس نفس می زنند، آنها را به داخل بیاورید تا از گرمازدگی، استرس و کم آبی بدن جلوگیری کنید.

یک منبع آب ثابت برای آنها فراهم کنید

کمبود آب بدن برای سگ ها، بسیار خطرناک است و می تواند به سرعت اتفاق بیفتد. اطمینان حاصل کنید که سگ شما به راحتی به آب تمیز و شیرین در طول روز، چه در خانه و چه در فضای باز دسترسی دارد. توجه داشته باشید اگر بیش از حد نفس نفس می زند، علاقه خود به غذا خوردن را از دست می دهند یا بینی او خشک است، حتماً به دامپزشک خود مراجعه کنید.

برای اطلاع از مراکز سگ فروشی تهران، می توانید به سایت سیلوربوک مراجعه کنید.

به پای آنها توجه کنید

پنجه سگ به گرما حساس است و می تواند هنگام راه رفتن روی سطوح گرم سوزانده شود. اگر نمی توانید دست و پای خود را برهنه بر روی زمین گرم قرار دهید ، سطح آن برای سگ شما نیز بسیار گرم است. در این موارد هنگام بیرون آوردن سگ خود، چمن، خاک یا مسیرهای سرپوشیده را انتخاب کنید.

هرگز سگ خود را در اتومبیل رها نکنید

دمای داخلی اتومبیل می تواند برای سگ شما خطرناک یا حتی کشنده باشد. هرگز آنها را بدون نظارت داخل خودرو رها نکنید، زیرا آنها به راحتی دچار گرمازدگی می شوند.

سگ خود را در زمان حضور در جمع با قلاده نگه دارید

حتی مطیع ترین سگ نیز ممکن است در صورت مشاهده سگ، انسان یا حیوان دیگری فرار کند. مسئولیت پذیر باشید و سگ خود را در مکان های عمومی با قلاده نگه دارید تا سگ خود را گم نکنید یا دچار حوادث یا جراحاتی مانند نزاع سگ ها و سایر آسیب های جسمی نشوید.

قبل از امتحان غذاها یا داروهای جدید، با دامپزشک مشورت کنید

شما حیوان خانگی خود را بهتر می شناسید و می خواهید بهترین غذاها، مکمل ها و درمان های پزشکی لازم را به آنها بدهید. بهترین راه برای انجام این کار مشاوره با تیم دامپزشکی در مورد هر تغییری است که مایلید ایجاد کنید. به این ترتیب دامپزشک شما می تواند مطمئن شود که شما یک محصول و برنامه ایمن داشته اید. همچنین باید به تغییر در پرونده پزشکی حیوان خانگی خود در صورت بیماری یا آسیب دیدن سگ توجه داشته باشید، دامپزشک شما در مورد سلامتی و سبک زندگی حیوانات خانگی شما دقیق ترین اطلاعات به روز را دارد.

از توله سگ خود به خوبی نگهداری کنید

مراقبت های بهداشتی با کیفیت از سگ، یکی از مهمترین زمینه ها برای دوست داشتن و حمایت از او در طول زندگی از توله سگ تا بزرگسالی است.