جنس صفحات برش از چیست و چگونه از آنها استفاده می شود؟
جنس صفحات برش از چیست و چگونه از آنها استفاده می شود؟

جنس صفحات برش از چیست و چگونه از آنها استفاده می شود؟، صفحه برش به دلیل داشتن انواع مختلف، یکی از متنوع ترین لوازم و تجهیزات صنعتی است. در واقع این وسیله، جزو محبوب ترین ابزار آلات می باشد که حتی میزان تقاضا برای خرید آن نیز به همین دلیل بسیار بالا است. می توان حدس زد که بدون وجود این ابزار صنعتی، هیچ وسیله ای را نمی توان به راحتی و ظرافت برش داد. در این مطلب ما به بررسی جنس این صفحات و نحوه استفاده از آنها خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

برای سهولت کار اپراتورها، انواع مختلفی از صفحه برش تولید شده است که متناسب با جنس وسیله مورد نظر، ساخته شده اند. اما چگونه از این صفحات استفاده می شود؟ جنس این صفحات از چیست؟ برای پاسخ به این سوالات با ما همراه باشید.

صفحه برش چگونه استفاده می شود؟ 

صفحه برش قبل از استفاده، به‌سادگی روی یک آسیاب زاویه‌ای یا یک دستگاه برش ثابت نصب می‌شوند. صفحه‌ها معمولاً هزاران بار در دقیقه می‌چرخند و به همین دلیل می‌توانند سرعت و کارایی عمل برش را افزایش دهند. در استفاده از صفحه‌های برش باید دقت داشته باشید که این صفحه‌ها اصطکاک زیادی ایجاد می‌کنند که منجر به تشکیل دماهای بالا در نقطه‌ برش می‌شود.

اگر یک فرد غیر حرفه‌ای برش را انجام دهد، ممکن است باعث تاب‌برداشتن یا بدشکل‌شدن قطعه در هنگام برش شود. بهترین راه برای جلوگیری از این امر این است که فرایند برش را با دقت انجام دهید. همچنین، استراحت‌های کوتاه هنگام برش می‌تواند از گرم‌ شدن سریع قطعه جلوگیری کند.

جنس صفحه برش:

عمل برش صفحات برشی با کمک دانه های سایشی داخل ساختار آن انجام می شود که دارای اندازه های مختلفی هستند و برای ساخت یک صفحه برش، با انواع چسب و رزین ترکیب می گردند.

جنس این دانه ها بنا بر کاربرد خاصشان، غالبا از اکسید آلومینیوم، اکسید آلومینیوم و زیرکونیوم، سرامیک اکسید آلومینیوم و کاربید سیلیکون است.کارایی این دانه ها به این صورت است که از صفحات دارای دانه های اکسید آلومینیوم، برای برش و لایه‌برداری از آهن و فولاد، از صفحات با دانه های اکسید آلومینیوم و زیرکونیوم، برای برش و لایه‌برداری از فولادهای سخت، از صفحات متشکل از کاربید سیلیکون، برای لایه‌برداری از انواع فولاد سخت و برش انواع لاستیک، پلاستیک، سنگ و انواع مواد غیر آهنی از صفحات دارای دانه‌های سرامیک اکسید آلومینیوم، که قوی ترین دانه ها هم هستند و همچنین برای لایه‌برداری و برش فلزات بسیار سخت استفاده می شود.