برای جلوگیری از نزدیک شدن کودکان به شومینه و آتش از چه ایده ها و مدل های حفاظی می توان استفاده کرد
برای جلوگیری از نزدیک شدن کودکان به شومینه و آتش از چه ایده ها و مدل های حفاظی می توان استفاده کرد

برای جلوگیری از نزدیک شدن کودکان به شومینه و آتش از چه ایده ها و مدل های حفاظی می توان استفاده کرد، استفاده از حفاظ شومینه برای خانواده هایی که فرزند کوچک یا حیوان خانگی دارند، بسیار ضروری می باشد. اگر شومینه شما از نوع زغالی یا چوب سوز می باشد و جلوی آن باز است، بهتر است برای آرامش خیال و نداشتن نگرانی بابت نزدیک شدن بچه ها به آتش، از حفاظ یا گارد محافظ شومینه استفاده نمایید. محافظ های شومینه علاوه بر کاور و اسکرین مقابل شومینه، سبب زیبایی و جذاب تر شدن شومینه نیز می شوند و اثری هنری و عنصری دکوراتیو را به دکوراسیون داخلی خانه شما می افزایند.

ایده ها و مدل های حفاظ شومینه

  • حفاظ ساده و برنجی

اگر سبک دکوراسیون خانه و شومینه شما مینیمالیستی است، بهتر است حفاظی ساده و مطابق با این سبک را برای شومینه خود بکار برید. استفاده از یک محافظ ساده برنجی می تواند چهره شومینه را زیبا کند و کاری کند که ظاهر شومینه عالی به نظر برسد، بدون این که از درخشش خاصی برخوردار باشد.

  • حفاظ فانتزی

این محافظ شومینه بسیار زیبا و منحصربفرد می باشد و قرار گیری آن در مقابل شومینه، می تواند درخشندگی بسیار زیبایی را ایجاد کند. این گارد شکلی فانتزی دارد و به خوبی وظیفه ایمنی را انجام می دهد. رنگ طلایی این اسکرین زمانی که در مقابل خاکستر مشتعل شده قرار می گیرد، درخشش فوق العاده ای را به وجود می آورد.

  • حفاظ با الگوی شورون

شورون از جمله الگوهایی است که هم در سبک کلاسیک و هم در سبک مدرن کاربرد دارد. از این الگو در دکوراسیون داخلی خانه ای که می خواهید شور و شوق را به جریان بیاندازید، استفاده می شود. این گارد محافظتی به خوبی شومینه را ایمن می کند و خیال شما را از بابت نزدیک شدن کودکان به آن راحت می نماید.

  • حفاظ سلطنتی

این مدل حفاظ بسیار زیبا بوده و به گونه ای به نظر می رسد که انگار برای فیلمی ساخته شده است و نوعی حس رمزآلود ماجرایی و تخیلی را به شومینه می بخشد و آن را هیجان انگیز جلوه می دهد.

  • حفاظ روستیک

گاردی که در تصویر زیر مشاهده می کنید به سبک روستیک می باشد و برای شومینه های سنتی و روستایی مناسب است. مدل های شاخ و برگ بکار رفته در این حفاظ، بافت طبیعی را در دکوراسیون داخلی منزل شما تکمیل و تقویت می نماید.

  • حفاظ مدل پاراوان

مدل شومینه ای که در تصویر زیر مشاهده می کنید در عین سادگی، بسیار زیبا می باشد. این اسکرین از فلز ساخته شده و بر روی آن یک توری نصب گردیده تا به خوبی از شعله های آتش محافظت کند. این مدل همانند پاراوان یا پارتیشن می باشد و نمای شومینه را بسیار منحصربفرد و جذاب جلوه می دهد.

  • استفاده از نرده در اطراف شومینه

می توانید از نرده ها استفاده کنید و اطراف شومینه را با آن حصار بکشید. این گونه هم خطر نزدیک شدن کودکان به حداقل می رسد و هم این که نمایی نوستالژی را به نمایش می گذارد.

  • حفاظ شیشه ای

شیشه از جمله متریال هایی است که امروزه در ساخت دیوار شومینه یا قسمت روبه رویی آتش شومینه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. شما می توانید از شیشه هایی که به این منظور استفاده می شوند و نشکن هستند، استفاده نمایید و یک گارد شیشه ای را در مقابل شومینه به نمایش بگذارید.